Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Mercedesa Klasy A Plug-In Hybrid

Mercedes Klasy A Plug-In Hybrid został po raz pierwszy przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych na testach w pełnym kamuflażu, gdzieś na terenach zaśnieżonej Szwecji.

Mercedes Klasy A Plug-In Hybrid został po raz pierwszy przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych na testach w pełnym kamuflażu, gdzieś na terenach zaśnieżonej Szwecji.

O tym, że Mercedes pracuje nad swoim nowym samochodem hybrydowym, wiemy już od dłuższego czasu. Widzimy teraz, dzięki szpiegom motoryzacyjnym, że marka naprawdę nie próżnuje przy tym projekcie. Zelektryzowaną Klasę A udało się pierwszy raz sfotografować podczas ciężkich, mroźnych testów gdzieś na terenie północnej Szwecji, w całkowitym kamuflażu zasłaniającym praktycznie każdy cal auta. Widzimy jednak już kilka pierwszych, charakterystycznych dla samochodu cech.

Aktualne hybrydy niemieckiego producenta takie jak C350e czy E350e mają port ładowania umieszczony w tylnym zderzaku, pod światłami. W przypadku A-klasy widzimy już, że będzie inaczej. Jego gniazdo umieszczone zostało w prawym, tylnym nadkolu, a wlew tradycyjnego paliwa, po przeciwnej stronie.

Uważni szpiedzy donieśli, że w pojeździe nie znajduje się aktualnie żaden widoczny system wydechu. Podwójne wyloty, jakie zobaczyć możecie na tylnym zderzaku stanowią jedynie element ozdobny. Pod spodem, cały zderzak zintegrowany jest z resztą samochodu i nie znajduje się tam żadna rura, którą wylatywać by mogły spaliny. Spowodowane to jest najpewniej wczesną, testową wersją auta, z jedynie prowizorycznym i chwilowym odprowadzaniem spalin. Możliwe jest też, to, że patrzymy na całkowicie elektryczny pojazd, jednak przeczą temu naklejki umieszczone na karoserii, znakujące maszynę jako hybrydę. Niestety, ale aby zobaczyć jak rozwiąże to Mercedes, będziemy musieli poczekać jakiś czas, na następne zdjęcia szpiegowskie, bądź oficjalne informacje.

Marka zaprezentowała nie tak dawno grafiki pokazujące, jak wyglądać będzie wnętrze, omawianego przez nas auta. Z informacji jakie możemy odczytać z elektronicznego wyświetlacza widzimy, że na samym silniku elektrycznym, Mercedes przejedzie około 50 kilometrów. Pamiętajmy jednak, że nie są to ostateczne dane. Za główny napęd odpowiadać będzie najprawdopodobniej 1,3-litrowy, turbodoładowany silnik spalinowy, który zaprojektowany został przez niemiecką firmę w kooperacji z koncernem Renault-Nissan.

Samochód oficjalnie pokazany zostanie bez kamuflażu w przyszłym roku, w marcu, podczas imprezy Geneva Motor Show.

Mercedes A-Klasa Plug-In Hybrid – zdjęcia szpiegowskie

Mercedes A-Klasa 2018 – wnetrze

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz