Powraca VR6 wraz z Volkswagenem Arteonem R

Nadchodzi bardzo ciekawy model od Volkswagena. Niemiecki producent pracuje nad sportowym Arteonem R z silnikiem typu VR6 o mocy 410 KM.

Nadchodzi bardzo ciekawy model od Volkswagena. Niemiecki producent pracuje nad sportowym Arteonem R z silnikiem typu VR6 o mocy 410 KM.

Informacja wyszła na jaw przy okazji premiery Polo GTI przez Martin Hube, pracownika Volkswagena. W rozmowie z portalem Car Throttle potwierdził, że firma pracuje nad następcą 2.0 TSI i będzie to 3-litrowy silnik typu VR6.

W nadchodzącym sportowym Arteonie R będzie on generował aż 410 KM, a napęd będzie przekazywany na obie osie za pomocą skrzyni biegów DGS. Klienci nie będą mieli najpewniej możliwości zestawienia go klasyczną przekładnią manualną.

Przez pracownika Volkswagena, nadchodzący model został przyrównany do Audi RS7, lecz dostępny dla wszystkich. Mając na uwadze, że będzie on kosztował zapewne ok. 300 tysięcy złotych za rozsądną wersję, ciężko jest się zgodzić z tym, że będzie on dla wszystkich. Jednak nadal będzie to około dwa razy mniej niż sportowe Audi.

Volkswagen Arteon

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Powraca VR6 wraz z Volkswagenem Arteonem R

 • 19 grudnia 2017 at 15:58
  Permalink

  bardziej bym go porównał z audi s5 A nie rs7

  Reply
  • 19 grudnia 2017 at 16:14
   Permalink

   S5 Sportback ma słabszy silnik o ponad 50 KM, a RS5 nie występuje w odmianie 5-drzwiowej stąd porównanie do RS7 najpewniej.

   Reply

Dodaj komentarz