Zdjęcia szpiegowskie

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego BMW M3

Nowe BMW M3 zostało po raz pierwszy przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych podczas drogowych testów w całkowitym kamuflażu.

Nowe BMW M3 zostało po raz pierwszy przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych podczas drogowych testów w całkowitym kamuflażu.

Praktycznie przed chwilą informowaliśmy, że BMW rozpoczyna jeden z największych projektów w historii marki, zakładający przygotowanie do 2021 roku 26 nowych samochodów spod znaku BMW M. Firma potwierdziła, że nowe BMW M3 byłoby pojazdem, które rozpoczęłoby tę rewolucję. Jak teraz widzimy, nie są to słowa rzucane na wiatr i marka rzeczywiście pracuje nad spełnieniem swojej obietnicy. Wszystko za sprawą pierwszych zakamuflowanych zdjęć jakie udało się wykonać szpiegom motoryzacyjnym.

Niestety ale osoby odpowiedzialne za zakrycie samochodu znają się na swojej pracy i bardzo skutecznie pokryły M3 siatką, przez co nie możemy dokładnie przyjrzeć się szczegółom. Pomimo tego, pewne, większe aspekty możemy i tak już zobaczyć.

Widzimy, że z tyłu pojazd przypomina nadwozie Coupe znacznie mniej, niż aktualny model. Tylna linia dachu widocznie oddzielona jest od klapy bagażnika, przez co ten został wizualnie nieco wydłużony. Przednie nadkola natomiast, widocznie wystają poza linię boczną, przez co sprawiają wrażenie bardziej agresywnych. Światła także różnią się od znanego nam teraz M3, jednak nie powinniśmy spodziewać się zobaczyć ich dokładnie takich, w produkcyjnej wersji pojazdu, poza tym – ich duża część została i tak skutecznie zamaskowana.

Auto według plotek zbudowane ma zostać na platformie CLAR, a w jego konstrukcji zobaczymy więcej aluminium i wytrzymałej stali niż dotychczas. Pod maską umieszczona zostanie prawdopodobnie 3 litrowa jednostka twin-turbo, generująca moc nawet 500 koni mechanicznych. Dodatkowo silnik podłączony zostanie do 48-voltowego, wspomagającego systemu hybrydowego, oraz agresywniejszej niż dotąd funkcji start-stop. Napęd przewidziany jest tylko na tylną oś i przekazywany będzie przez 6-biegową skrzynię manualną bądź 8-biegową automatyczną.

Debiutu nowego BMW M3 powinniśmy się spodziewać w 2019 roku na imprezie Frankfurt Moto Show. Na ulicy zobaczymy je kilka miesięcy później.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie 2020 BMW M3

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz