Polestar planuje zaprezentować trzy nowe auta do 2021 roku

Nowo powstała marka Polestar ma bardzo ambitne plany - w przeciągu niespełna trzech najbliższych lat planuje przedstawić światu swoje trzy następne pojazdy.

Nowo powstała marka Polestar ma bardzo ambitne plany – w przeciągu niespełna trzech najbliższych lat planuje przedstawić światu swoje trzy następne pojazdy.

O zaprezentowaniu światu oficjalnie pierwszego samochodu od Polestar informowaliśmy w połowie października tego roku. Nowo powstała marka, bazująca na fundamentach Volvo ma jednak o wiele ambitniejsze plany niż jedno hybrydowe Coupe w ofercie. Jak głosi dziennik MotorTrend, firma do końca 2020 roku zamierza wypuścić kolejne trzy auta, tak aby w ich portfolio na 2021 rok widniały już łącznie cztery pojazdy.

Polestar 1 zachwycił świat nie tylko swoim wyglądem bazującym na Volvo S90, ale także hybrydowymi osiągami i rozwiązaniami technologicznymi. Na pojazd można już składać deklaracje zainteresowania do marki, pierwsze zamówienia dotrą do klientów na początku 2019 roku. Pod koniec tego roku zobaczymy Polestar 2, który będzie średniej wielkości luksusowym sedanem napędzanym całkowicie energią elektryczną. Stać się on ma mocna konkurencją dla Tesli Model 3. Na początku 2020 roku zaprezentowany zostanie elektryczny crossover Polestar 3, a kilka miesięcy później Polestar 4. Nie wiemy jak na razie o nim praktycznie nic, jednak wiele głosów mówi, że będzie to najprawdopodobniej kabriolet, wyglądem nawiązujący do aktualnego Polestar 1.

Tak szybki rozwój możliwy będzie dzięki wykorzystaniu istniejących już modułowych platform od Volvo. Dostępne są już dwa projekty, stworzone specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Dzięki temu Polestar skupić musi się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym oraz jednostce napędowej swoich pojazdów. Ciekawostką od firmy jest to, że rozwija swoje modułowe układy napędowe pół-niezależnie od aut. Dzięki czemu, gdy te umieszczane będą w pojazdach, będą maksymalnie mocno rozwinięte technologicznie, ponieważ nie będą ograniczane rozwojem do konkretnego samochodu.

Oprócz pracy nad własnymi autami, marka współpracować będzie dalej z Volvo, dostarczając do ich samochodów własnych części. Ich zestawy będą dostępne od razu w fabryce, a nie instalowane oddzielne przed dealerów szwedzkiej firmy. Działać to będzie podobnie do strategii BMW M. Dodatkowo od czasu do czasu zobaczymy całkowicie zmodyfikowane przez nich pojazdy, na zasadzie aktualnych S60 czy V60 Polestar. Jednak pomimo wszystkiego, Polestar skupiać się ma teraz głównie na swoich własnych, elektrycznych autach.

Czy firmie uda się nadążyć za swoimi planami i do 2021 roku rzeczywiście poznamy dodatkowe trzy auta spod ich logo? Cóż, przekonamy się w czasie, jednak firma wydaje się jak na ten czas bardzo mocno wierzyć w swoje założenia.

Polestar 1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz