Samochody elektryczne

Rimac zaprezentuje niebawem konkurenta Tesla Roadester

Tesla Roadster od momentu swojego debiutu święci ogromne triumfy. Jak zapowiada Rimac - niebawem zaprezentuje samochód, który będzie poważną konkurencją amerykańskiego giganta.

Tesla Roadster od momentu swojego debiutu święci ogromne triumfy. Jak zapowiada Rimac – niebawem zaprezentuje samochód, który będzie poważną konkurencją amerykańskiego giganta.

Nowa Tesla Roadster zdecydowanie odbiła się szerokim echem w świecie motoryzacji. Złożyły się na to dwie rzeczy – przede wszystkim sama firma Elona Muska, wokół której zawsze jest głośno, oraz niesamowite osiągi jakie pojazd ma mieć do zaoferowania. Według zapewnień auto rozpędzi się do 100km/h w zaledwie 1,9 sekundy, co robi ogromne wrażenie. Nic więc dziwnego, że przez ostatnie kilkanaście dni to właśnie ten samochód świeci swoje triumfy popularności w sieci jak i poza nią. Jednak, niebawem może się to zakończyć, ponieważ Rimac, zamierza w przyszłym roku zaprezentować swój drugi pojazd, który ma stać się mocną konkurencją amerykańskiego Roadstera.

Pomimo, że sama marka Rimac nie ma najlepszej sławy – w ich pojeździe nie tak dawno Richard Hammond miał poważny wypadek, to nie można odmówić ich maszynom efektywności. Dotychczasowe auto marki – Rimac Concept_One generuje moc 1,224 koni mechanicznych oraz 2,548 Nm mocy. Pozwala to rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy, prędkość maksymalna wynosi około 354 km/h.

Nie tak dawno Jens Sverdup – dystrybutor firmy na amerykański rynek, w wywiadzie z portalem AutoGuide, przyznał, że firma w przyszłym roku zamierza przedstawić światu swój nowy samochód, nazywany jak na ten czas Concept_Two. Samochód otrzymałby nową jednostkę napędową, jednak nie wiemy nic o jej specyfikacji czy bateriach jakie byłyby do niej dołączone. Ponadto według zapewnień pojazd byłby bardziej luksusowy i komfortowy niż swój poprzednik. Czy wystarczyłoby to do pokonania Tesla Roadster? Jak na razie trudno powiedzieć, jednak Rimac pokazał już, że potrafi robić wyśmienite auta. Wszystko okaże się w 2018 roku, kiedy to oficjalnie będziemy mogli obejrzeć nowy projekt Chorwatów.

 Rimac Concept_One

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz