Fiat 126p dla Toma Hanksa już w drodze

Chyba każdy z nas słyszał o niesamowitym podarunku dla Toma Hanks'a w postaci naszego Fiata 126p. Samochód jest już w drodze do aktora!

Chyba każdy z nas słyszał o niesamowitym podarunku dla Toma Hanks’a w postaci naszego Fiata 126p. Samochód jest już w drodze do aktora!

Historia Malucha odbudowywanego specjalnie dla Toma Hanksa przyprawia chyba każdego polaka o dumę. Jest to pojazd kojarzony najmocniej z polską motoryzacją, w dodatku dzięki akcji stanie się teraz o nim głośno na świecie.

Wszystko zaczęło się w październiku 2016 roku, kiedy to aktor obecny był na Węgrzech, gdzie spotkał się z jednym z maluchów zaparkowanych gdzieś na ulicy. Hanks zrobił sobie z nim zdjęcie i udostępnił je na swoim Twitterze. Fotografia bardzo szybko stała się popularna w sieci, a pomysł przekazania odrestaurowanego pojazdu aktorowi narodził się w głowie mieszkającej Bielsku-Białej Moniki Jaskólskiej. Do akcji niebawem dołączył się kierowca rajdowy Rafał Sonik oraz polska firma zajmująca się tworzeniem niepowtarzalnych wnętrz samochodów – Carlex Design.

Przez ponad rok udało się zakupić Malucha, odnowić go, oraz sprawić żeby był możliwe jak najbardziej wyjątkowy. W środku znalazła się żółta skóra, drewniane akcenty oraz specjalnie podpisany zegar. Nie zabrakło także tabliczki z tyłu samochodu „Bielsko-Biała for Tom Hanks, One of One„.

Malucha można było oglądać do minionego weekendu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Pojazd znajduje się już w drodze do właściciela. Transportowany jest na pokładzie Dreamlinera LOT’u który zgodził się przewieźć auto bezpłatnie do Stanów Zjednoczonych. Jutro bądź pojutrze auto przekazane zostanie Tom’owi. Przypomnijmy, że sam aktor, gdy dowiedział się o zakupie Malucha, przekazał podwojoną kwotę na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Fiata 126p dla Toma Hanksa

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz