Oto najnowsza wizualizacja Lexusa UX

Magazyn Best Car opublikował wizualizację seryjnej wersji subkompaktowego crossovera Lexus UX. 

Magazyn Best Car opublikował wizualizację seryjnej wersji subkompaktowego crossovera
Lexus UX.

Wizualizacja przedstawiona przez Best Car jest bardzo realistyczna i spójna z aktualnym designem innych modeli firmy – zwłaszcza crossoverami Lexus NX i RX. Względem koncepcyjnego modelu, linie uległy wygładzeniu, a miejsce bocznych wysięgników z kamerami zajęły konwencjonalne lusterka boczne, których obecności wciąż wymagają przepisy.

Według wcześniejszych informacji japońskiego pisma Mag-X, prace konstrukcyjne nad seryjnym UX są już na zaawansowanym etapie, początek testów planowano na jesień, a rozpoczęcie produkcji seryjnej rok później. Jak podaje Mag-X, Lexus UX powstaje na platformie GA-C. Jest ona odpowiednikiem platformy TNGA, stanowiącej bazę modeli Toyota Prius i C-HR – można się w związku z tym spodziewać, że UX wykorzysta pewne rozwiązania z crossovera C-HR. Spodziewane wymiary auta to ok. 4400×1800×1560 mm.

W minionym roku Lexus zarejestrował w Europie znaki towarowe UX 200, UX 250 i UX 250h, co pozwala sądzić, że auto będzie dostępne w trzech wersjach silnikowych – hybrydowej UX 250h oraz dwóch z napędem konwencjonalnym.

Aktualnie Lexus nie podał żadnych informacji o dacie premiery, lecz według japońskich dziennikarzy ma ona nastąpić już na najbliższej wystawie North American International Auto Show w Detroit, czyli za niecałe dwa miesiące. Koncepcyjny Lexus UX został zaprezentowany podczas Paris Motor Show we wrześniu 2016 roku.

2018 Lexus UX – wizualizacja Best Car

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz