Czy tak wyglądać będzie kokpit samochodów przyszłości?

Świat motoryzacji nieustannie idzie do przodu. Czy za kilkanaście lat, tak wyglądać będą kokpity naszych aut?

Świat motoryzacji nieustannie idzie do przodu. Czy za kilkanaście lat, tak wyglądać będą kokpity naszych aut?

Niezwykle często mamy okazję oglądać grafiki koncepcyjne pokazujące nam potencjalny wygląd futurystycznych aut. Zwykle dotyczą one jednak tylko nadwozia pojazdu. Tym razem, pewien artysta – Jason Kim, postanowił odejść od tego schematu i stworzył wizję przedstawiającą deskę rozdzielczą auta przyszłości. Od razu trzeba zaznaczyć, że wykonał kawał świetnej roboty.

Jak wiadomo coraz więcej firm motoryzacyjnych zmierza w kierunku nadania swoim samochodom całkowitej autonomiczności. Tym samym z czasem zaniknie potrzeba posiadania kierownicy, ponieważ, pojazd prowadzić się będzie sam. Oznacza to, że kierowca, podczas podróży, będzie mógł skupić się na załatwianiu swoich codziennych spraw, korzystaniu z portali społecznościowych, słuchaniu muzyki, czy po prostu spaniu.

Odzwierciedlenie tego wszystkiego widzimy w zaprezentowanych grafikach. Deska rozdzielcza to jeden wielki monitor. Po stronie kierowcy, ekran wyświetla aktualną prędkość, zasięg, długość trasy, czy aktualnie grany kawałek. Obok pokazana jest mapa z aktualnym położeniem auta, oraz ciekawymi miejscami w pobliżu. Na miejscu pasażera znajdują się najpewniej pobrane lub wykupione aplikacje zapewniające dodatkową rozrywkę w trakcie długich podróży.

Pod głównym wyświetlaczem, znalazło się jeszcze miejsce na jeden, mniejszy, służący do obsługi klimatyzacji i w kontrolowania warunków wewnątrz samochodu, oraz panel informujący o przychodzących wiadomościach czy połączeniach.

Jeżeli dokładnie się przyjrzycie, zobaczycie na grafikach datę 24 czerwca 2024 roku. Łatwo więc wywnioskować, że według artysty, takie wnętrza w autach mogą pojawić się już za 6 – 7 lat. Wydaje się być to dosyć optymistyczne założenie, jednak kto wie. Świat motoryzacji rozwija się naprawdę szybko.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz