Lamborghini Terzo Millennio Concept – najbardziej szalone Lambo?

Lamborghini właśnie zaprezentowało swój nowy model koncepcyjny. Nie, to nie jest wizualizacja!

Lamborghini właśnie zaprezentowało swój nowy model koncepcyjny. Nie, to nie jest wizualizacja!

Ten wyjątkowy model powstał przy współpracy włoskiego producenta z Massachusetts Institute of Technology (MIT). W założeniu Terzo Millennio Concept jest samochodem zaprojektowany z myślą o trzecim tysiącleciu.

Samochód posiada ogromnie aerodynamiczne nadwozie wykonane z włókna szklanego, masywne nadkola, niską szybę czołową oraz podświetlane koła. Waga samochodu została ograniczona do minimum aby zapewnić jak najlepsze osiągi.

Za napęd odpowiadają cztery silniki elektryczne, które są zasilane przez superkondensatory i urządzenia magazynujące energię wbudowane w panele nadwozia. Aby to osiągnąć Lamborghini przewiduje, że samochód będzie wykorzystywał nanorurki z włókna węglowego i ultra cienkie baterie, które mogą być formowane w różne kształty i umieszczane pomiędzy dwoma panelami.

Lamborghini nie zagłębiało się w szczegóły, ale oznajmiło, że układ zapewnia szybkie czasy ładowania, które wspomagane są przez zaawansowany system odzyskiwania energii kinetycznej.

Samochód to wyłącznie pokaz możliwości i nie należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zobaczymy ten lub podobny model na publicznych drogach. Jednakże niewykluczone, że niektóre technologie zostaną wykorzystane w przyszłych produkcyjnych modelach.

Lamborghini Terzo Millennio Concept

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz