Nadchodzi 900-konne Audi S8 „RS 900” od TopCar

Rosyjski tuner wziął na swój warsztat Audi S8 poprzedniej generacji i pracuje nad pakietem podnoszącym moc do 900 KM.

Rosyjski tuner TopCar wziął na swój warsztat Audi S8 poprzedniej generacji i pracuje nad pakietem podnoszącym moc do 900 KM.

Niedawno premierę miało całkowicie nowe A8. Auto wprowadziło wiele przełomowych technologii do samochodów z czterema okręgami. Niestety niedostępna jest jeszcze wersja topowa odmiana S8, lecz zapowiada się imponujący samochód napędzany jednostką napędową o mocy 550 KM z nowego Porsche Panamera Turbo.

Rosyjska firma tuningowa TopCar pracuje aktualnie z poprzednią generacją modelu. Planują oni stworzenie wersji o nazwie „RS 900”. Na ten moment udostępnione zostało jedynie jedno zdjęcie oraz krótka informacja o rozpoczęciu prac.

Jak można się domyśleć, cyfra „900” w nazwie oznaczać będzie ilość koni mechanicznych, co oznacza zwiększenie mocy o aż 295 KM. Oprócz tego samochód zyska nowe ospoilerowanie, nowy dyfuzor oraz specjalne felgi na zamówienie. Nie zabraknie także specjalnych oznaczeń wersji oraz nieco modyfikacji wnętrza.

Warto zaznaczyć, że już podstawowa wersji S8 Plus jest piekielnie mocna. 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem generuje 605 KM i 700 Nm, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,8 sekundy.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz