2-miejscowy FSO Polonez

Ktoś szalony postanowił zmodernizować naszego kochanego Poloneza na wzór Renault Twizy. Co wyszło z tego zabójczego połączenia?

Ktoś szalony postanowił zmodernizować naszego kochanego Poloneza na wzór Renault Twizy. Co wyszło z tego zabójczego połączenia?

Fiat 125p i 126p to nieodłączne elementy naszych polskich dróg. Pomimo upłynięcia wielu lat od zakończenia ich produkcji, dalej zdarza nam się spotkać je, podczas przemierzania nieustannie kolejnych kilometrów szos. Niestety, nie każdy jest w stanie uszanować te legendy, dlatego też znalazł się pewien szaleniec, który postanowił przerobić swojego poczciwego Poloneza, na pojazd przypominający nieco Renault Twizy. Efekt jest…. w sumie to trudno powiedzieć.

Nie wiemy jak kosmicznej technologii ktoś użył, ale samochód został przecięty praktycznie na pół, a następnie zespawany z wyłączeniem całego lewego boku. Tym samym fotel pasażera i część tylnej kanapy zostały usunięte, a światła stykają sie praktycznie na samym środku pojazdu. Jak w takim ustawieniu funkcjonuje silnik i skrzynia biegów, oraz jak wygląda oś….wolimy nie pytać. Strona na Facebooku, gdzie pojawiły sie zdjęcia projektu – HowNotToDesignACar, niestety nie zdradza żadnych informacji.

Jazda takim Polonezem byłaby z pewnością niezapomnianym przeżyciem, jednak trudno nam zdecydować, czy życie tak legendarnego samochodu, było tego warte. Jakie jest wasze zdanie?

Niecodzienny FSO Polonez

 

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz