Filmowa premiera Opla GT Concept

Opel zaprezentował krótki filmik promocyjny ich nadchodzącego modelu koncepcyjnego. Produkcja jest przedsmakiem światowej premiery modelu koncepcyjnego, która odbędzie się podczas

Opel zaprezentował krótki filmik promocyjny ich nadchodzącego modelu koncepcyjnego.

Produkcja jest przedsmakiem światowej premiery modelu koncepcyjnego, która odbędzie się podczas 86. Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Sportowy samochód przyszłości będzie kontynuował długą i pełną sukcesów tradycję marki, która produkcję aut koncepcyjnych rozpoczęła od modelu Experimental GT w 1965 r. Uważni widzowie podczas filmu dostrzegą krótkie zetknięcie nowego Opla GT Concept z historycznym Oplem GT.

GT Concept jest to dwuosobowy model  z centralnie umieszczonym silnikiem i napędem na tylną oś. Projektanci postanowili zastosować biało-czarne nadwozie z czerwonymi dodatkami. Najbardziej rzucającym się jest czerwona linia dzieląca nadwozie w poziomie. Ma to na cele podkreślenie jego proporcji. Oprócz tego wyróżniają się obręcze z motywem wrotek, których przednia para posiada czerwone ogumienie.

Mimo sportowego charakteru, całość psuje mały, 1-litrowy, 3-cylindrowy silnik o generujący 145 KM. Jego moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Opel obiecuje, że koncept przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 8 sekund, a prędkość maksymalna to 215 km/h.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz