Volvo S60 T6 AWD – limitowana wersja na pożegnanie

Na polski rynek trafi pożegnalna seria modelu S60 T6 AWD z trzylitrowym silnikiem benzynowym. Do Polski trafi 25 takich samochodów.

Na polski rynek trafi pożegnalna seria modelu S60 T6 AWD z trzylitrowym silnikiem benzynowym. Do Polski trafi 25 takich samochodów.

Volvo S60 T6 AWD to prawdziwy wilk w owczej skórze. W samochodzie zamontowano trzylitrową, rzędową, sześciocylindrową jednostkę benzynową o mocy 304 KM. Ten sam silnik posłużył do napędu limitowanej serii S60 Polestar o mocy 350 KM oraz do zbudowania prototypu S60 Polestar o mocy ponad 500 KM. W S60 T6 AWD zastosowano napęd na cztery koła i klasyczną, hydrokinetyczną skrzynię biegów. Istnieje oczywiście możliwość zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Sprint do 100 km/h ze startu zatrzymanego trwa 5,9 s. Po wgraniu fabrycznego programu Polestar moc rośnie do 329 KM, a czas rozpędzania od 0-100 km/h skraca się do 5,7 s. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Pożegnalna seria S60 T6 AWD będzie dostępna w kolorze Rebel Blue, który od lat jest znakiem rozpoznawczym sportowych samochodów Polestar. Do rąk polskich klientów trafi odmiana z pakietem sportowym R-Design w najwyższej wersji wyposażenia – Summum. Auto jest osadzone na 19-calowych, pięcioramiennych felgach Ixion i ma sportowy pakiet optyczny obejmujący m.in. inne zderzaki, spojlery, czy sportowe końcówki rur wydechowych. Sportowych akcentów nie zabrakło także we wnętrzu auta. Tworzą je m.in. kubełkowe fotele pokryte skórą i nubukiem, sportowa kierownica, metalowe nakładki pedałów, czarna podsufitka oraz mnóstwo sportowych dekorów, przeszyć i innych dodatków.

Każdy z samochodów będzie wyposażony m.in. w klimatyzację automatyczną, skrętne reflektory biksenonowe, podgrzewane siedzenia i szybę czołową, radio z Bluetooth z systemem nagłośnieniowym High Performance, nawigację, kamerę cofania oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu. O bezpieczeństwo zadbają systemy monitorowania martwego pola, tempomat adaptacyjny oraz systemy ostrzegające przed kolizją i niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu.

Tak skonfigurowane auto kosztuje 254 800 zł.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz