QX30 i Q60, czyli Infiniti na salonie w Genewie

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Infiniti po raz pierwszy w Europie zaprezentuje dwa nowe modele – Q60 i QX30. Trzecim

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Infiniti po raz pierwszy w Europie zaprezentuje dwa nowe modele – Q60 i QX30. Trzecim z wystawianych samochodów będzie zmodyfikowany Q50.

Śmiała sylwetka Q60 jest przykładem języka stylistycznego Infiniti, które można określić mianem „moc elegancji”. Cechuje się ona wyważonymi proporcjami i liniami przypominającymi naprężone muskuły sportowca. Z kolei ekscytujące wrażenia z jazdy to między innymi zasługa innowacyjnego układu napędowego i przydziału mocy na tylne koła. W Genewie zaprezentowane zostanie Q60 z mocniejszą (405 KM) wersją nowego silnika V6 twin-turbo, charakteryzującego się jednym z najlepszych w klasie sportowych coupé stosunków mocy do wydajności.

Drugi z debiutujących w Genewie modeli – nowy QX30 – został stworzony dla nowej generacji nabywców samochodów klasy premium. Jego główne cechy to podwyższona sylwetka. QX30 pozostaje wierny językowi stylistycznemu „moc elegancji”, zaprezentowanemu w wersji koncepcyjnej i potwierdza wiodące znaczenie designu w procesie rozwoju samochodów Infiniti.

Obok Q60 i QX30 Infiniti zaprezentuje w Genewie zmodernizowaną wersję sportowego sedana Q50. Genewski salon będzie miejscem debiutu w Europie − właśnie w modelu Q50 − drugiej generacji systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego Infiniti (DAS – Direct Adaptive Steering). Kolejnym premierowo prezentowanym elementem w Q50 będzie sterowane elektronicznie dynamiczne zawieszenie (Dynamic Digital Suspension).

Infiniti QX30

Infiniti Q60

Infiniti Q50

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz