Renault Talisman Coupé – auto z ogromnym potencjałem, które nie powstanie

Powstała wizualizacja Talismana Coupé, który miałby być następcą Laguny Coupé. Mimo, że auto wygląda oszałamiająco istnieją bardzo małe szanse, by kiedykolwiek powstało.

Powstała wizualizacja Talismana Coupé, który miałby być następcą Laguny Coupé. Mimo, że auto wygląda oszałamiająco istnieją bardzo małe szanse, by kiedykolwiek powstało.

Laguna Coupé to wyjątkowy samochód w ofercie Renault. Dostępny był jedynie w trzeciej generacji modelu i zadebiutował w 2008 roku, czyli rok po debiucie wersji sedan i kombi. Jego produkcja trwała do 2015 i została zakończona wraz z innymi wariantami modelu.

Auto wprowadziło sporo zmian i zupełnie inny design. Z przodu pojawił się inny zderzak i reflektory, a z tyłu odważne, szerokie lampy oraz zaokrąglone nadwozie sprawiające wrażenie spoilera. Całość uwydatniały drzwi bez ramek oraz 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 240 KM.

Przeczytaj test: Renault Laguna Coupé GT 4Control – niebanalne coupé

Laguna Coupé pojawiła się w naszej redakcji w 2014 roku i napisaliśmy wtedy, że „jest to samochód dla indywidualisty szukającego niebanalnego coupé, który będzie zwracał na siebie uwagę jeszcze przez najbliższe kilkanaście lat”. Gdy oglądamy wizualizację Talismana o takim nadwoziu, Laguna od razu traci w oczach, a model na zdjęciach wydaje godnym następcą.

Niestety Renault już wcześniej ogłosiło, że nie będzie produkowało nowego coupe klasy średniej. Pozostaje nam, więc jedynie nacieszyć oczy wizualizacją Talismana Coupe i żałować, że na naszych ulicach nie uświadczymy tegoż samochodu.

Przeczytaj też: Renault Talisman Intens 1.6 dCi 160 KM 4Control – godny następca

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz