Nowoczesne samochody w wersji retro

Co gdyby samochody z aktualnych lat jakie znamy, zaprojektowane zostały w latach 70 i 80?. Sprawdźcie tę niesamowitą galerię.

Samochody jakimi poruszali się nasi ojcowie i dziadkowie, a więc maszyny zaprojektowane w latach 70 i 80 posiadały zupełnie inny język designu niż ten, jaki znamy teraz. Wiele sylwetek stało się ikonami motoryzacji, przez co ich wizerunki przetrwały aż do dzisiaj. Myśleliście kiedyś, co by się stało, gdyby wykorzystać ich wygląd i zmieszać z autami które aktualnie poruszają się po naszych drogach?

Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy na portalu Jennings, gdzie obejrzeć możemy 7 nowoczesnych, dobrze rozpoznawalnych pojazdów w wersji retro. Oto one.

Audi R8 Retro

Oto zderzenie sportowego Audi R8 ze swoimi dziadkami Quattro z lat 80. Charakterystyczna, opływowa sylwetka, wloty powietrza za drzwiami oraz duży grill rzucają się w oczy od razu. Aby projekt nie wyglądał jednak za nowocześnie dodane zostały pogrubione progi i część przedniego zderzaka, ponadprogramowe światła oraz koła zaczerpnięte prosto z klasycznego Quattro sprzed prawie 40 lat.

Ford Mustang 2017 Retro

Ford Mustang bardzo długo zachowywał swój charakterystyczny kanciaty wygląd, zrodzony jeszcze w latach 60. Dopiero najnowsze modele auta otrzymały bardziej opływowe kształty. Na grafice widzimy połączenie aktualnego wyglądu przednich świateł i grilla z klasycznym zderzakiem. Ponadto w oczy rzucają się felgi, kabina oraz tył wzorowane bezpośrednio na Mustangach z lat 60 i 70.

Bugatti Chiron Retro

Bugatti Chiron to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów teraźniejszych dni, nie tylko ze względu na agresywny i zdumiewający wygląd, ale także jednostkę napędową jaka znalazła się pod maską. Nie wiemy jakim silnikiem mógłby pochwalić się Chiron, gdyby został wyprodukowany 60 lat temu. Widzimy jednak, ze jego nadwozie dalej niezwykle mocno zwracałoby na siebie uwagę, dzięki połączeniu wydłużonego przodu, niskiego zawieszenia, klasycznych, małych kół oraz niecodziennie i ciekawie zaprojektowanemu tyłowi.

Mercedes-AMG Retro

Posiadanie Mercedesa-AMG w swoim garażu to marzenie ogromnej rzeszy fanów motoryzacji. Czy identycznie na tę sprawę patrzyliby mieszkańcy Europy 50-60 lat temu? Patrząc na ten projekt śmiało można stwierdzić, że tak. Auto jakie widzicie to połączenie przednich świateł, grilla i ogólnej sylwetki Mercedesa-AMG GT-R ze swoimi pradziadkami. Spójrzcie tylko na ten ciężki zderzak, koła oraz łatwe do rozpoznania zdobienie boku w stylu retro. Czy zderzenie ich z odrobiną nowoczesnego języka designu, nie wygląda świetnie?

Aston Martin DB 11 Retro

Aston Martin kojarzy nam się głównie z serią filmów o przygodach brytyjskiego agenta do zadań specjalnych. Nic dziwnego – James Bond na przestrzeni 56 lat swojego działania, zasiadł za kierownicą Astona 10 razy, najbardziej rozpoznawalnym modelem który miał okazję poprowadzić jest z pewnością DB5. Powyższa grafika prezentuje połączenie tej legendy z aktualnym wizerunkiem pojazdów marki. Zmian jest jednak niewiele – nowoczesne wydają się być jedynie reflektory i część przedniego zderzaka.

Ferrari LaFerrari Retro

W zestawieniu nie mogło zabraknąć supersamochodu z Włoch. Ferrari produkuje swoje niesamowite maszyny od niepamiętnych czasów, a ich widok zawsze robi tak samo ogromne wrażenie jak dekady temu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów marki sprzed laty jest z pewnością F40, na powyższej grafice jego nadwozie zmieszane zostało z Ferrari LaFerrari – aktualnie chyba najpopularniejszym modelem firmy. Hybryda prezentuje się niesamowicie, gdyby Włosi zdecydowali się na wprowadzenie takiego auta do produkcji, z pewnością wszystkie egzemplarze szybko zostałyby wykupione.

Dodge Charger Retro

Tej amerykańskiej rakiety nie można chyba z niczym pomylić. Dodge przez całą swoją historię wyprodukował znaczą ilość samochodów, które można uznać za kultowe. Weźmy na przykład Chargera R/T z 1968 roku – chyba nie znajdzie się nikt, kto nie potrafiłby rozpoznać jego pięknej sylwetki. Niestety ale auto z biegiem lat straciło wiele ze swojego twardego wizerunku. Twórcy grafiki postanowili przywrócić mu nieco świetności, łącząc go z równie legendarnym Chargerem Daytona.